^ Back to Top

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28

موضوع: And It's The End of Footiclub

مدیر انجمن
    3,608 تشکر شده در 356 پست
    مربی محبوب
    آرسن ونگر ، گاس هیدینگ ، مصطفی دنیزلی ، افشین قطبی
    تیم محبوب
    آرسنال ، پرسپولیس ، آلمان ، هلند

پیش فرض And It's The End of Footiclub

به نام خدا

اواسط خرداد و امتحانات پایانترم اول دبیرستان بود. یک خط ADSL، یک وبلاگ دانلود، قهرمانی پرسپولیس، گل دقیقه 96 سپهر حیدری و یک تاریخ "2008.06.04" و یک شماره "4009" ... این عبارات در ظاهر بی ربط، ارتباط و شروع مسیری 8 ساله برای پسرک بود. اون پسر دبیرستانی وقتی که برای قرار دادن گل قهرمانی پرسپولیس در وبلاگش بین صفحات معرفی شده گوگل سرک می کشید و در تاریخ 2008.06.04، 4009 امین عضو یک فروم و انجمن فوتبالی میشد، هیچوقت فکر نمی کرد که یک سوم از مهمترین سالهای عمرش، مهمترین اتفاقات زندگیش و مهمترین آدم هایی که میشناسه تو این محیط رقم بخورند.

8 سال از خاطراتش، از رفاقت هاش، از چیز هایی که یاد گرفت، از زمان هایی که گذروند، از مسیر زندگی ای که انتخاب کرد، از تاثیرگذار ترین آدم هایی که روش تاثیر گذاشتند، از اینکه ... بگذریم ...

همه اینها اتفاق افتاد و بخشی مهمی از زندگی پسرک شد. اما شاید اون هیچ وقت باور نمی کرد، 8 سال بعد از ورودش به این سایت مسئولیت سختی بر عهدش قرار بگیره!! مسئولیت اعلام پایان دوران نوستالژی های یکسری رفیق ...!!!

پایان عصر فروم نویسی ورزشی در فوتی!! چیزی که گفتنش شاید راحت نیست. اما واقعیتیه که در فرود های سایت باهاش مواجه شدیم و سعی کردیم در برابرش مقاومت کنیم. ولی کم کم سخت باورش کردیم و حالا مجبوریم اعلامش کنیم!!

دوستای قدیمی تر شاید بهتر یادشون باشه، 4 سال پیش زمانی که فوتیران به پایان خودش رسید. ناراحت بودیم از اینکه در دورانی قرار داشتیم که هنوز تشنه نوشتن و دوستی بودیم، اما باید از هم جدا می شدیم. این تشنگی باعث شد از خاکستر فوتیران، فوتی کلاب متولد بشه تا عده کمتری رو اما با رفاقت و کشش بیشتر دور هم جمع کنه و 4 سال بعدی رو رقم بزنه. 4 سالی که رفاقت هامون نزدیک تر شد و کم کم از سرتاسر ایران و علی رغم فاصله ها جغرافیایی، پا به زندگی حقیقی هم گذاشتیم و مجازی بودن رو به واقعی بودن تبدیل کردیم. و روز های خوبی رقم زدیم.

اما حالا تشنگی نوشتن در محیط انجمن جای خودش رو به شبکه های اجتماعی گروهی داده و بچه هارو جای دیگه ای کنار هم جمع کرده و این باعث میشه که عصر فروم نویسی فوتبالی فوت کلاب هم به پایان راه خودش برسه و اینجا ختم بشه!

گرچه بعد از این هم کنار هم با تلگرام، تلفن، قرارهای روزمره و ... خواهیم بود. اما نوستالژی فروم نویسی هم زیبایی های خاص خودش رو داشت و از دست دادنش شاید ناراحتی های خودش رو داشته باشه. مخصوصا اگر قرار باشه از چند وقت دیگه "صفحه نخست" یا "هوم پیچ" مرورگر های وب خیلی هامون دیگه صفحه طلائی قدیمی که بهش عادت کردیم نباشه. اما واقعیتی هست که با اون روبرو هستیم و به زودی این اتفاق میوفته.

تجربه تلخ پایان فوتیران به صورت یکباره و از دست دادن آرشیو 4 سال از زندگیمون، مارو به این واداشت که بنابر وظیفه اخلاقی و دوستی هامون پایان کار فوتی کلاب رو مدتی زودتر به اطلاع کاربران سایت برسونیم. هستند کسانی که می خوان از صفحات مختلف آرشیو انجمن سیو بگیرند. یا ایده ای یا حرف و حدیثی داشته باشند که آرشیو 4 سال از زندگیشون سیو بشه. توئیت ها، استدیو ها، مافیا ها، پست های هالووینی و البته نظرات مختلفشون در بخش های مختلف سایت شاید نوستالژی جالبی از بخشی از زندگیشون باشه که دوست داشته باشند نگهش دارند.

هاست سایت اول هر ماه میلادی تمدید میشه. 4 روز پایانی آوریل رو میگذرونیم و هاست تا 31 می/ 11 خرداد تمدید شده که فصل فوتبال دنیا هم تا این زمان به پایان خودش می رسه و احتمالا آخرین روز فعالیت سایت خواهد بود. البته این احتمال وجود داره که برای برگزاری بعضی از برنامه ها، از جمله مسابقات یورو و آخرین دوره مافیا (در صورت استقبال اعضا) برای یک ماه دیگه هم تمدید بشه و نهایتا تا 30 ژوئن/ 10 تیرماه در خدمت اعضا باشیم. ولی چیزی که مسلما پایان کار فوتی کلاب تاریخی جز این ایام نخواهد بود.

فقط دو نکته باقی می مونه :

1- صندوق فوتی به قوت خودش باقیه و حداقل تا پایان این دوره 5 ام به 5 ام هر ماه قرعه کشی ها و پرداخت هاش انجام میشه، که به این منظور و برای ادامه کار صندوق، محمد چاوش یک کانال تلگرام تدارک می بینه و اعضا صندوق رو عضو این کانال می کنه (یا در تاپیک اعلام میشه که اعضا عضو بشن) و بعد از پایان این دوره و تعلق نوبت به همه اعضای صندوق تصمیم ادامه یا انحلال صندوق به صورت جمعی گرفته میشه.

2- در حال حاضر اکثر اعضای فعال سایت، اکثرا در یک یا چند گروه تلگرامی بصورت دوستانه در کنار هم حضور دارند. البته موضوعات عمومی داره این گروه ها و گروه فوتبالی نیست. اگر استقبال صورت بگیره این امکان هست که گروه تلگرامی فوتبالی و دوستانه ای با حضور تمامی اعضای فعال سایت با نام فوتی کلاب تشکیل بشه تا ارتباطات رو بصورت فراگیر برای همه حفظ کنه و اعضا بتونند بحث و تبادل نظر فوتبالی خودشون رو در ایام خاص در کنار هم داشته باشند. البته راه اندازی این گروه منوط به استقبال و کامل تر بودن این گروه نسبت به گروه های موجود هست. که سعی می کنیم طی این یکی دو ماهی که از عمر سایت باقی مونده به صورت فیس تو فیس برآوردی از استقبال و لزومش داشته باشیم و اگر نیاز باشه گروه رو همینجا اعلام کنیم.

و همینجا به نمایندگی از کادر مدیریت فوتی کلاب تشکر می کنم از همه دوستانی که در طی این مدت با حضور خودشون سایت رو گرم نگه داشتند و بهترین خاطرات خودشون و مارو رقم زدند. امیدوارم دوستی هایی که در این بسر شکل گرفت هر روز قوی تر باشه و همه موفق باشید.

پی نوشت: به جبران اینکه مسئولیت سخت این پست و اعلامیه بر عهده من گذاشته شد. یک استفاده شخصی هم می کنم و از همینجا از همه دوستان بابت تحمل طومار های خودم در طی این 8 سال تشکر و طلب حلالیت می کنم. شاید این آخرین طومار من نباشه، اما قطعا یکی از آخرین طومار هاست.

ایام بکام یا زیدان یا رونالدو یا مسی ...

وقت بخیر.
    یا حق

دوس دارم به عنوان یادبود یک Photo Clip از بچه های فوتی بسازم ...

هرکدومتون که دوس دارید توی این البوم حضور داشته باشید یه عکس از خودتون که نام کاربریتون هم روش حک شده باشه برام پ.خ کنید [ حالا نام کاربری هم نزدید اشکالی نداره ]

سعی کنید همتون بفرستید،اونایی که تاحالا عکس ندادن هم وقتشه که به عنوان بخشی از تاریخ فوتی این کار رو بکنن ...

مرسی

حثود هرگز نیاثود
    6,028 تشکر شده در 939 پست
    بازیکن محبوب
    RIVALDO & KAHN
    مربی محبوب
    هتسفیلد

اگه مشکلش مالیه ب نظر من اونایی ک میخوان سایت بمونه نفری یه مقدار کم متحمل بشن سایت بالا بمونه
    شاید باورتون نشه من روزی حداقل 4 5 بار ب همین سایت ساکت سر میزنم حتی چت باکس رو میخونم گاها حتی مکالمه های شخصیم با کاربرا که برای 4 سال پیش تا الان هست و گاها خیلی خنده دار و روحیه بخش هست
    یا حداقل همین جمع رو تو تلگرام داشته باشیم و یه کانال بزنیم و مدیرای تیما مدیر کانال بشن البته نظر خام هست و جای فکر داره
    روزای جالبی بود.

_"You?"
    _"You can see now?"
    _"Yes, I can see now."

Eyes may not know but Heart always know

اگه باشی با نگاهت میشه از حادثه رد شد...

حثود هرگز نیاثود
    بازیکن محبوب
    RIVALDO & KAHN
    مربی محبوب
    هتسفیلد

هرجی فکر میکنم میبینم دلم نمیاد فوتیکلاب بسته شه
    اصن حیف این اواتارا و امضاها نیست ؟ چه برسه به بقیه ی پست ها و ....

_"You?"
    _"You can see now?"
    _"Yes, I can see now."

عضو ویژه
    4,236 تشکر شده در 460 پست

بابک سایت بسته نشه که چی بشه؟ فکر کنم میانگین روزی یک پست هم نداریم الانم شاید یه عده احساساتی بشن بگن بله سایت باز بمونه و حیفه و... اما بعد از یه هفته دوباره روز از نو روزی از نو و هیچ فعالیتی توی سایت انجام نمیشه الان برا 8 بازی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان و دو تا بازی نیمه نهایی فکر کنم جمعا 4،5 تا پست هم داده نشده. قطعا با گذر زمان هم وضع بهتر نمیشه. اگه بحث رفاقتاس همین که توی همین تلگرام پیام میدیم و گروه میسازیم کافیه و دیگه نیازی به سایت نیست.
    هر چیزی توی این جهان یه عمری داره. عمر فوتی هم به پایان رسیده، کاریش هم نمیشه کرد.

حثود هرگز نیاثود
    بازیکن محبوب
    RIVALDO & KAHN
    مربی محبوب
    هتسفیلد

به نوعی حق با تو هستش ولی فروم نویسی مخصوصا جمع جالب ما از معدود موارد ب جا مونده از نوجونیمونه
    فکر کنم کم و بیش هممون وارد دوره ی جدیدی از زندگیمون شدیم و هرکی مشغله های خودش رو داره
    بعضی وقت ها پناه اوردن به یک صفحه ی سرد مجازی میتونه از بهترین قزص های ارام بخش هم مفید تر باشه
    من حاضرم توو بخش سرگرمی دوباره مدیریت کنم و با تاپیک های جالب گروهی رو دور هم جمع کنم مشروط به اینکه فعالیت و حجم تاپیک ها از منع قانونی کمتری برخوردار باشه و توقع نداشته باشیم مثل قبل باشه فعالیت
    همون کمشم میتونه کافی باشه
    ولی اگه فقط من این نظر رو دارم که هیچی

_"You?"
    _"You can see now?"
    _"Yes, I can see now."

همکار گفتگوی آزاد
    6,535 تشکر شده در 737 پست
    بازیکن محبوب
    گیگز-اسکولز-بکام-رونالدینهو-رونی
    مربی محبوب
    سر الکس فرگوسن
    تیم محبوب
    Israel.Ukraine.USA.Galatasaray

یادمه یه روزی یکی گفت ، زندگی مثل اتوبوسه وقتی سوارش میشی ادم های زیادی داخلشن ، توی مسیر خیلی ها سوار میشن خیلی ها هم پیاده اما نه تو میتونی جلوی سوار شدن اون هارو بگیری نه پیاده شدنشون....
    تو زندگی هممون اتفاق های بی شماری افتاده رفتن ادم های بسیاری رو دیدیم و گذروندن دوره هایی ک دوسشون داشتیم اما گذشتن ...
    رفاقت های خیابانی بچگی یه توپ پلاستیکی دو لایه 2 تا تیر دروازه ...

پلی استیشن 1 ، برزیل فرانسه WE3 کلوب هایی با هیجان های بی پایان ...

گیم نت ها ، کانتر استریک تراوین یاهو 360 ، و اینترنت Dial up ک برای وصل شدن بهش با ذکر سلام و صلوات همراه بود ....

دوران دبیرستان رفاقت ها و کل کل ها و دعوا های خیابانی ، دغدغه های عاطفی و ....

کنکور، درس، تست قلمچی ... روزهایی ک گذاشت ... دانشگاهی ک درس زندگیش بیشتر از درس علمیش بود ( حداقل برای من ) ادم هایی ک اومدن رفتن عشق های بی سرنجام گاهی هم با سرانجام ...

دوران سربازی ،پوتین ، سر کچل و یه فرمانده بد اخلاق ....

و فوتیران فوتی کلاب .... رفاقت های بی پایان صفحه طلایی ، بحث های علمی چت باکس دعوا ها و کل کل های بی دلیل بی پایان و 8 سال از بهترین سالها با بهترین اتفاق ها ....،

همه این دوره ها گذشت واسه من پست سید فلاش بکی زد به زندگی ک در استانه رسیدن به عدد 27 اش هستم ، تنها خوشحالیم اینه ک بر خلاف خیلی ادم ها عمر فروم نویسیم جایی گذاشت و با عزیزان گذشت ک از بهترین ها بودند ...

خوشحالم از اینکه پایان شکوهمندی داره این صفحه طلایی رنگ پر خاطره.... ولا کیه ک از رفتن های اتفاقی و بی خبر خوشحال بشه ؟

در اخر بهتر یه حلالیت بطلبم از همه دوستان اگه جمله ای حرفی زدم ک ذره ای باعث شد ناراحتی ته قلبشون حس کنن به بزرگی خودشون بر من ببخشن ...

جا داره در اخرین خط های نوشتنم در این صفحه طلایی یادی هم کنم از حمید ( همون منچستر 7 ) ک اولین رفیق و دوست من در این صفحه طلایی بود ک با فانتزی اغاز شد و خوشحالم از اینکه بلخره دانشگاهش هم بعد 8 سال تموم شد

برای همتون ارزوی بهترین هارو دارم و امیدوارم به اون چیزایی برسید ک تو ارزوهاتونم فکرش نمیکردید

خداحافظ فوتی کلاب دوست داشتنی خداحافظ .....

همکار بازنشسته
    5,767 تشکر شده در 403 پست
    بازیکن محبوب
    Jack Willshere

سلام ...

من فکر کنم جز اولین یوزرهای فوتیران بودم و دوران اوج و افول سایت و بعد بسته شدنش و شروع کار این سایت رو تجربه کردم ...

روزی که عضو فوتیران شدم دوم دبیرستان بودم و الان پایان خدمت سربازی هستم !!! 16 - 25 سالگیم ! تقریبا بخش بزرگی از دوره جوونیم ... نمیدونم چی بگم اما به نظرم تصمیم کاملا درستی از مدیریت سایت هست ! هر شروعی یه پایانی داره حتی عمر و زندگی انسان که ارزشمند ترین هدیه بشر هست ... بحث سر پول هاست و هزینه های سایت نیست بحث سر اینکه روح این سایت مدت ها قبل مرده و ادامه دادنش قرار نیست شور و هیجانی به کسی منتقل کنه ...

چند تا تورنمنت مهم , کلی بازی خاطره انگیز و اتفاقات هیجان انگیز رو اینجا کنار هم تجربه کردیم و چیزی که الان بیشترین غم و اندوه رو برای من داره اینه که باور کنم که سنم اونقدری بالا رفته که توی سراشیبی دوره جوونی زندگیم هستم ...

متاسفانه من کسی از بچه های سایت رو از نزدیک ندیدم ... اما جا داره اسم چند نفریو بیارم که واقعا از حرف زدن باهاشون لذت بردم و دلم خیلی واسشون تنگ شده : یاسین که اولین دوستم بود و اینقدر این بچه اخلاقش خوبه که باورت نمیشه تو این دوره زمونه همچین ادمهایی هم توی ممکلت ما زندگی میکنن ! پویا که همیشه واسم بهترین بوده و هست و خیلی چیزا ازش یاد گرفتم ... ساعت ها و ساعت ها تو یاهو چت میکردیم ... حسین هایزنبرگ که خیلی خیلی قلبا دوسش دارم ... سینا و محسن و عماد که بعدا باهاشون اشنا شدم و هر سه نفر خیلی بهم خوبی کردن ... بخصوص سینا که خیلی خیلی دوسش دارم . مجتبی حامد امیر حسین محمد امین صادق و خیلی ارسنالی های دیگه ...

در انتها هم باید بگم من چون سنم کم بود اون زمان و تعصب هم داشتم بحث های بیخودی با طرفدارهای چلسی و استقلال داشتم که همینجا اگر باعث رنجش کسی شدم ازش شخصا معذرت میخوام ... نمیگم منو دوست داشته باشن ولی دلم نمیخواد کدورتی از من تو دل کسی باشه . اسم نمیبرم و مطمعنم خودشون میدونن ...

این پست رو که دیدم دلم نیومد خداحافظی نکنیم ... قطعا تا قبل پایان کار سایت بازم سر میزنم ...

امیدوارم همه توی زندگیشون موفق باشن ...

خداحافظ فوتی کلاب ...
    ویرایش توسط Jack Wilshere : 04-29-2016 در ساعت 10:58

روزی که عضو فوتیران شدم دوم دبیرستان بودم و الان پایان خدمت سربازی هستم
    فکر میکنم تقریبا هممون همین جوری بودیم ولی چه دلیلی داشته که تا حالا بمونیم؟ ها؟ من الان تو اوج کار با موبایل انلاین میشم و اولین جا اینجا سر میزنم..من با چندتا از مدیرا که حرف زدم تقریبا قانع شدم فروم بسته بشه ولی باید یه گروه مثل تلگرام ایجاد بشه،واقعا حیف نیست ماها از هم جدا بشیم؟ به نظرتون شماها رو کامنتهای ورزش سه ارضا میکنه؟) فوتبال و زندگی تا ابد ادامه داره و من به شروع و پایان اعتقادی ندارم.

من که هر جا رفتم بچه هایی به خوبی اینجا ندیدم از هر لحاظ.درسته هم که مثل 5 سال پیش نیستیم هیچکدوممون. و مشغله داریم.اما همون گروه باعث فعالیت بیشتر و اتلاف وقت کمتر میشه..

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. Yasin